Close

İntravenöz Tedavi Nasıl Uygulanır?

 

Kliniğimize başvuran kişiler enerji ve dayanıklılığını arttırmak isteyenlerden, bağışıklık sistemini güçlendirme arzusunda olanlara, fitness/sporda elde ettiği neticeleri pekiştirmek isteğinde olanlardan konvansiyonel tıbbi tedavisine destek arayanlara kadar geniş bir yelpazeyi oluşturur.

Başvurunun ilk etabında Dr. Ümit Çetinkaya tarafından tıbbi açıdan değerlendirilip intravenöz tedavi ve size ne faydalar sağlayabileceği hakkında bilgilendirileceksiniz. Eğer gerek görülürse spesifik tahliller ( oksidatif stress paneli, hücre içi mineraller, DNA hasar tespiti, toksik metal yükü, mikrobiyota analizi v.b.) talep edilecektir. Tüm bu bilgiler ve bulgular ışığında sizin hedeflerinize özel bir intravenöz tedavi şeması belirlenir, zira büyük filozof, doktor ve hukuk insanı Moses Maimonides’in dediği gibi “ Doktor hastalığı değil, ondan muzdarip hastayı tedavi etmelidir”.

Size özel intravenöz tedavi protokolü belirlendikten sonra doktorunuzun belirlediği aralıklarla damar yoluyla tedavi uygulamasına başlanılır. Kliniğimizde intravenöz solüsyonlar tedavinin uygulanacağı gün “taze” olarak hazırlanır, zira önceden hazırlanıp bekletilen solüsyonlar oksidasyona maruz kalıp etkinliğini yitirir. İntravenöz uygulamanın 2 temel şekli vardır:

  • Ortalama 45 dakika ile 1 ½ saat arası süren serum infüzyonu şeklinde uygulama
  • Ortalama 2 ila 10 dakika arası süren şırınga ile damara zerk ( iv push )

İntravenöz uygulama sırasında Dr. Ümit Çetinkaya ve/veya tecrübeli bir hemşirenin gözetiminde bulunacaksınız. Damar yoluyla aldığınız vitamin, mineral, aminoasit ve antioksidan maddeler hızlıca etkisini göstereceği hücrelere ulaşırken siz yatabilen, rahat iv koltuğunuzda gevşeyebilir veya size sunduğumuz bitki çayları ve sağlıklı atıştırmalıkların keyfini çıkarabilirsiniz.

İntravenöz tedavi protokolleri ve takip

İntravenöz tedavi sadece bir kez uygulanabileceği gibi ( mesela önemli bir etkinlik öncesi performansı arttırmak amacıyla ) sizin ihtiyaç ve hedeflerinize göre birçok seanslık bir tedavi protokolü de düzenlenebilir. Genelde kişinin ihtiyaçları ve hedefleri göz önüne alınarak haftada 2 seans olmak üzere 2 ila 6 haftalık tedavi şemaları oluşturulur. Belirlenen seanslar sonrası elde edilen faydalar spesifik kan testleriyle objektif bir biçimde dökümante edilebilmektedir. Doktorunuz uygun gördüğünde ara kontroller yapacak ve tedavi planınızda gerekli değişikliklere gidecektir. Çoğu kişi tedavi sonrası dramatik bir iyileşme yaşadığından bu faydayı kalıcı kılmak adına ayda bir uygulanan idame tedavileri planlanabilmektedir. 

www.myivsolutions.com